Towarzystwo Oświatowe EDUKACJA jest organizacją pożytku publicznego KRS 0000141749

Aktualności

Sztafetowe Biegi Przełajowe

Email Drukuj PDF

W dniu 23 września odbyły się Mistrzostwa Łodzi w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Ze względu na pandemię zawody były inne niż dotychczas. Każda szkoła była organizatorem swojego biegu. Pomimo tej nietypowej formy rywalizacji (brak uczestników z innych szkół) nasi uczniowie osiągnęli bardzo dobre wyniki. Wielu z nich przy pomocy dopingujących kolegów i koleżanek pobiło swoje rekordy – co dało nam miejsca na podium.

Więcej…
 

Dzień pustej klasy

Email Drukuj PDF

Przyroda ma same zalety, trudno je wszystkie zliczyć i wymienić. Stanowi nieodzowny element procesu edukacyjnego. Położenie naszej szkoły w pobliżu pięknego parku, pozwala wplatać zielone akcenty i często eksplorować przestrzeń parku. Zakamarki Parku Poniatowskiego okazują się być znakomitą pracownią lekcyjną. Tak było i tym razem, podczas udziału w Dniu Pustej Klasy.

Więcej…
 

10. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Email Drukuj PDF

W tym roku również dzieci z 2 i 3 klas wzięły udział w obchodach Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. W tygodniu poprzedzającym wydarzenie uczniowie przypominali sobie tabliczkę mnożenia w trakcie różnych zabaw i gier, a momentem kulminacyjnym był dzień przeprowadzania egzaminów. Każdy, kto odpowiedział poprawnie na wszystkie pytania – otrzymał tytuł „Eksperta tabliczki mnożenia” oraz symboliczną „Mądrą sówkę”.

Więcej…
 

Konkurs plastyczny zakończony.

Email Drukuj PDF

2 października ogłoszone zostały wyniki konkursu plastycznego „Jesień w przyrodzie”. Spośród ponad 20 prac uczniów klas drugich i trzecich do ścisłego finału jury wybrało 6:

Więcej…
 

KONKURS POETYCKI „WIERSZ O SZKOLE”

Email Drukuj PDF

14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej.
Z tej okazji zachęcamy do tego, aby zastanowić się, czym jest dla Was szkoła, nauka, spotkanie z nauczycielem. Pamiętajcie, że święto oświaty to ważny dzień dla wszystkich pracowników szkoły, którzy dbają, aby czas zdobywania wiedzy był jak najlepszy pod każdym względem.

Zapraszamy do udziału w konkursie na wiersz napisany niezwykłą metodą. Jak powstaje taki tekst?

Więcej…
 
Szkoły Społeczne im. Księcia Józefa Poniatowskiego
Towarzystwo Oświatowe "Edukacja"
ul. Inżynierska 2/4
93-569 Łódź
e-mail: biuro@to.edu.pl
tel.:       0-42-636-81-53
KONTO: Towarzystwo Oświatowe "Edukacja" BGŻ SA o/Łódź
24 2030 0045 1110 0000 0020 8320