Co kryje w sobie komputer?

Na to pytanie odpowiedzi szukali uczniowie klasy 5a razem z panem Robertem Plebaniakiem w ramach kolejnego etapu projektu eTwinning „Travelling Robot.” Młodzi entuzjaści komputerów zostali najpierw zapoznani z budową urządzenia oraz funkcjami poszczególnych jego części. Następnie sami „dostali się” do wnętrza komputera i odnaleźli jego podstawowe części. Na zakończenie lekcji uczniowie sprawdzili zdobytą wiedzę dzięki przygotowanej na potrzebę projektu grze edukacyjnej, która została opracowana w wersji tradycyjnej - papierowej oraz w wersji elektronicznej. Wykorzystany do ewaluacji materiał rozwojowy został opracowany dzięki współpracy międzynarodowej w projekcie eTwinning w oparciu o metodę Montessori. Udział w edukacyjnym projekcie eTwinning służy uczniom europejskich szkół i przedszkoli partnerskich w rozwijaniu kompetencji językowych, informatycznych i społecznych, a także wprowadza elementy preorientacji w zawodzie programisty, informatyka, specjalisty branży IT.

Opracowanie R.Plebaniak i M.Zając

warsztaty1 warsztaty2